Wiza do Kanady – co należy zrobić, aby ją otrzymać

Zorganizowanie wizy do Kanady w żadnym wypadku nie jest problemem takimtrudnym, jakby to mogło wydawać się na początku. Niniejszy materiał to doskonała sugestia dla wszystkich osób, jakie w najbliższym czasie potrzebują podróżować do Kanady, ale nie posiadają zielonego pojęcia jak uzyskać wizę.

Co musimy wziąć pod uwagę?? – Kanada wiza
Na początku należy wspomnieć o fakcie, iż wiza do Kanady> jest konieczna nie tylko w przypadku przyjazdu do tego pięknego państwa, jak podczas wyprawy tranzytem. Polacy, którzypragną odwiedzić Kanadę jedynie w celach krajoznawczych nie muszą posiadać standardowej wizy. W Obecnie wymagany jestwyłącznie zaświadczenie eTA (electronic Travel Authorization), jaki można nabyć internetowo, bez potrzeby wysiadania zdomu.

eTa do Kanady online

Zdobycie poświadczenia eTA zajmuje dosłownie parę minut a co najlepsze wszystko możesz zrealizować za pośrednictwem Internetu. Elektroniczna wiza Kanada jest zatem olbrzymią gospodarnością czasu, gotówki oraz znacznych nerwów. By otrzymać niezbędne dokumenty trzeba wypisać konkretny wniosek, który, wolno wyszukać na stronie etacanadaonline.com/pl/. Wniosek można znaleźć również na stronie ambasady Kanady, jednak niestety dostępny jest w tym miejscu jedynie w języku angielskim oraz francuskim. Po uzupełnieniu wniosku trzeba odpowiedzieć na kilka łatwych zapytań (np. czy byliśmy aresztowani, czy posiadaliśmy kontakt z ludźmi cierpiącymi na tuberkulozę itp.). Do uzyskania poświadczenia eTA niezbędny jest paszport i dodatkowo adres e-mail, na który dostaniemy poświadczenie eTA.

Ile kosztuje eTA?

eTA do Kanady to kwota blisko 31 zł (7 dolarów kanadyjskich). Należności można oczywiście w komfortowy sposóbdokonać online za pomocą karty kredytowej. Pamiętać trzeba również o tym, iż za pomocą eTA zdołamy w Kanadzie mieszkać maksymalnie do 6 miesięcy. Należałoby wspomnieć również o tym, że dokument aktualny jest przez okres 5 lat od czasu wydania. Podróż odbywa się jedyniena podstawie paszportu, skutkiem tego nie ma potrzeby printowania uzyskanego e-mailem dokumentu.

Elektroniczna wiza do Kanady

Elektroniczną wizę wolno zarejestrować online wyłącznie jeden raz,poszczególnej osobie. W praktyce naczy to, że 5-cio osobowa rodzina podróżując do Kanady ma obowiązek wypisać formularz pięciokrotnie. Jak wspomniano u góry wiza jest aktualna zaledwie w czasie 5 lat, jednak jeśli Twój paszport przedtem utraci ważność, toautomatycznie wiza także przestanie obowiązywać. Okres wyrabiania elektronicznej wizy trwa standardowo od 1 do 3 dni. W trakcie wyrabiania dokumentu eTA nasz paszport musi być aktualny co najmniej 180 dni po dacie ukończenia podróży.

rootmaster

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *