Wakacje na Sri Lance

Urlop na Sri Lance

W przygotowaniu się do zagranicznych wyjazdów w dzisiejszym świecie nadzwyczaj trudno poradzić sobie nie posiadając połączenia z siecią. Wówczas gdy chodzi o „Herbacianą Wyspę”, jako pierwsze z powiadomień w temacie tego kraju, które można wyszukać w wyszukiwarkach internetowych to: Sri Lanka pogoda, Sri Lanka ceny i Sri Lanka wakacje.

Patrząc na usytuowanie na mapie Świata, o dobrą aurę nie ma potrzeby się tam martwić przez okrągły rok. W tym czasie, więc w połowie miesiąca grudzień temperatury tutaj są w granicach 30 stopni Celsjusza przez cały dzień i powyżej 20 nocą. Świąteczny wyjazd na Sri Lankę może okazać się więc przyjemnie spędzonym czasem z dala od grudniowej słoty, która z zasady jest w owym czasie w Polsce. Zwłaszcza, że przełom od grudnia do kwietnia to idealny moment, żeby cieszyć się swoim pobytem u Lankijczyków.

Dlaczego Sri Lanka?

W tym czasie znów wskazane jest odwołać się do warunków atmosferycznych. Otóż, wówczas gdy w Polsce ogrzewamy się w promieniach urlopowego słońca, na „Herbacianej Wyspie” grasują monsuny. Na rzecz niezorientowanych… pełny czas mamy deszcz, co poniekąd nie zachęca do wystawiania nosów spod dachów i cieszenia się fenomenalnymi okolicznościami środowiska, których na Sri Lance wiele. Gdy chodzi o grudzień, kiedy patrząc na wykresy atmosferyczne, nieco z trudem o deszcz. A tymczasem zimą wszyscy zażywamy witaminy D, którą aplikujemy korzystając ze słonecznych uroków.

Kiedy planujemy podróż na Sri Lankę zawsze należy pamiętać o wizie turystycznej.

Jak ją zdobyć? Sposoby są dwa.

Główny lotniskowy: kiedy już dolecimy, za 40 amerykańskich dolarów da się nabyć dokument dające nam prawo do pobytu na Sri Lance przez 30 dni.
Drugi internetowy: wyszukujemy w wyszukiwarce internetowej „Sri Lanka wiza turystyczna” i na stronie online opłacamy 5 dolarów mniej niż na lankijskim lotnisku.

O ile przewidujecie zaliczyć Sri Lankę tak zwanym przelotem, to przez 48 godzin możecie spędzać czas na jej terytorium bez konieczności dysponowania wizą.

Gdy chodzi o finansową stronę tego rodzaju wypraw, to najwięcej trzeba będzie wydać, jak prawie zawsze przy azjatyckich eskapadach, na przelot. Bilet na Sri Lankę to koszt między 1000-2000 zł obie strony. Z kolei należności na miejscu, dla nas rodaków, powinny brzmieć dosyć przytulnie. Noclegi to wydatek rzędu 5-10 dolarów za dobę, więc taniej niż w Zakopanem. Zapewniam, że na jedzeniu także wielu pieniędzy nie stracicie.

Więc, tylko się spakować i organizować. Słonecznych Świąt!

Zobacz również:

Sri lanka e visa

rootmaster

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *