• Home
  • Bez kategorii
  • Retro piekarnik sprawdzi się w kuchni domowej, jak i restauracyjnej

Retro piekarnik sprawdzi się w kuchni domowej, jak i restauracyjnej

Styl retro w kuchni

Styl retro, poza modą, pojawił się w niedawnym czasie także w wystroju wnętrz. Wystrój w takim stylu nawiązuje z reguły do lat 50 i 60, ale także do dużo wcześniejszych okresów. Polega on nazaaranżowaniu klimatu sprzed lat, dziękikreatywnemu zespoleniu dawnych inspiracji z współczesną estetyką. Wolno rzec, że jest to zwyczajowy powrót do wzornictwa z przeszłości, aczkolwiek w lekko odnowionym wydaniu.

Styl retro w kuchni

Kuchnie w stylu retro są trwałe a niektórym jednostkom przenigdy się nie znudzą. W tego typu gustownych wnętrzach kuchni zachwyt wywołują przestarzałe formy mebli z ponadczasowymi przodami, rzeźbionymi szufladami lub stolikami na toczonych nogach. Aby wyposażenia kuchenne odpowiadały do stylu retro, należałoby dobrać również odpowiedni piec kuchenny i retro piekarnik. Na szczęście na rynku są przystępne również przeróżne piekarniki retro, jak i kuchenki.Kuchenki retro
Gdy mowa o kuchenkach, wybór jest spory. Dostępne są także kuchnie gazowe, elektryczne, jak również gazowo-elektryczne, np. piece gazowe z piekarnikiem elektrycznym, które cieszą się wciąż najogromniejszą sławą. Scalają w sobie bowiem dobre cechy kuchenek gazowych i elektrycznych. Nabywając je do swojej kuchni wyposażonej w stylu retro, trzeba wybrać również stylowy piec czy piekarnik.
Dawny wygląd umożliwi poprawnie ukończony przedni front, przestarzałe pokrętła i dodatkowo płyta gazowa retro. Tego typu kreatywny piekarnik lub piec w dzisiejszych czasach przyciągnie wzrok każdego i zaciekawi niejednego, osobliwym wyglądem przypomni rzeczywiście stare czasy. Co naturalnie nie oznacza, iż urządzenia te są mało współczesne. Cała bowiem elektronika a także nowoczesność kryje się w ich wnętrzu. Na przykład piec, w zależności od wariantu, wyekwipowany jest w różne funkcje, tego rodzaju jak: otwór wentylacyjny, grzejnik górny i dolny, opiekacz, rozmrażanie, szybki nagrzew, bądź termoobieg.
Również kuchenki gazowo-elektryczne w stylu retro, mimo że z frontu wyglądają na dosyć przestarzałe, zaopatrzone są w współczesne rozwiązania techniczne, w tym np. kilka rodzajów wypiekania, a nawet rolę łatwego mycia.

rootmaster

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *