Planowanie podróży do Indii

Podróż do Indi

Nie da się ukryć, iż podróżowanie stało się ostatnimi czasy bardzo popularne. Jest tak za sprawą tego, iż nasze społeczeństwo jest zauważalnie coraz bogatsze. Ponadto dostęp do transportu powietrznego jest dużo prostszy i tańszy, w takim razie przekłada się to na zwiększenie popytu na przemieszczanie się tego rodzaju typu transportem.

Częściej mamy w planie jeździć po naszym kontynencie skoro jest to dla nas zwykle łatwiejsze. Na domiar tego cywilizacja europejska nie wyróżnia się, aż tak bardzo w różnych państwach na naszym kontynencie.

Kiedy jedziemy do Portugalii, Grecji bądź Rumunii, plus minus wiemy czego należy się spodziewać. Trochę inaczej przypadek wygląda w momencie eskapady w o wiele bardziej odległe destynacje. Spora masa ludzi marzy o wyprawie do Indii i ów kraj jest bardzo niejednokrotnie przytaczany jako cel podróży.

Trzeba wszak uznać, iż w gruncie rzeczy nie wiemy zbyt wiele o tym państwie.

Z reguły dopiero wypisując hasło: „Indie ciekawostki” dowiadujemy się paru rzeczy, o których nie mieliśmy wyobrażenia.

Indyjska kuchnia

Dla polskiego społeczeństwa skojarzenia z takim krajem, to zwłaszcza coraz modniejsze w ostatnim czasie indyjskie restauracje.

Takie miejsca standardowo prowadzone są przez naturalnych Hindusów oraz podają prawdziwe dania z tego rejonu. Szukając tego typu punktu w naszym państwie, warto rozglądać się za miejscami, posiadającymi prawdziwy piec tandoor, w którym przygotowywana jest część strawy.

Wypada mieć pojęcie, iż nie każde restauracje korzystają z tego wyposażenia, co sprzeczne jest z prawdziwą kuchnią indyjską.

Strefa czasowa oraz waluta

Dla obywateli polskich Indie to dodatkowo bollywoodzkie produkcje, które jednakowoż w naszym kraju nie szczycą się dużą popularnością. Jakkolwiek wyjeżdżając do państwa leżącego na Półwyspie Indyjskim trzeba wiedzieć nieco zasadniczych faktów wobec powyższego miejsca. Jeśli chodzi o Indie, czas posiadają zupełnie różny niż kraje europejskie. Tak więc powinno się doliczyć cztery i pół godziny do czasu polskiego. Znaczy to, że Hindusi wstają wcześniej niż my i kładą się spać również wcześniej. Warto uzyskać dane w kwestiach finansowych. Jeżeli rozchodzi się o Indie, waluta obowiązująca tam to indyjska rupia.

Zobacz również:
indian visa

rootmaster

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *