• Home
  • Bez kategorii
  • Neurologopeda Jelcz-Laskowice – terapia dysleksji, terapia ręki

Neurologopeda Jelcz-Laskowice – terapia dysleksji, terapia ręki

Leczenie dysleksji

U znacznej ilości dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej stwierdza się dysleksję. Taki specyficzny problem skontaminowany nadzwyczaj często z mikrouszkodzeniami układu nerwowego, uzewnętrznia się m.in. tym, iż uczeń robi sporo błędów w trakcie zapisywania ze słuchu. Dziecku trudno jest przyswoić zasady poprawnej pisowni, często pisze w taki sposób jak słyszy, poza tym może mieć również problemy z nauką innych języków.

Terapia dysleksji

Dzieci, które mają stosowne orzeczenie z poradni psychologiczno-pedagogicznej, wśród których określono dysleksję, muszą zostać objęte pomocą w szkole. Organizuje się dla nich zajęcia, które zwane są rewalidacją. Nadzwyczaj często zajmują się tym pedagodzy szkolni, a także psychologowie edukacyjni albo nauczyciele współorganizujący. Systematyczne zajęcia z dzieckiem, więc właśnie terapia dysleksji, może dostarczyć naprawdę wiele dobrego oraz pomóc w utrwalaniu prawidłowych wzorców zapisywania. Trzeba niemniej jednak mieć na uwadze, iż godzina lub dwie w tygodniu, oddane na tego typu pracę z pacjentem, to najczęściej zbyt niewiele. Co zatem wolno zdziałać więcej?


Praca z dzieckiem w domu

Poza terapią dysleksji w szkole, w trakcie dodatkowych zajęć tytułowanych rewalidacją, z dzieckiem należy też pracować w domu. Aby dziecko w ogóle miało do tego chęć, ważne jest nabycie przydatnych artykułów, które będą dla niego atrakcyjne. Można znaleźć interesujące materiały edukacyjne na przykład w księgarniach dla pedagogów, rodzic może także poprosić wychowawcę o wydanie niektórych zestawów do nauki w domu. Dziecko musi regularnie poświęcać czas na ćwiczeniach indywidualnych, nie powinno być aczkolwiek jej także nazbyt dużo, dlatego że szybko może dojść do zrażenia. Jednak leczenie dysleksji to żmudny tok, nie trzeba ganić dziecka za niekoniecznie prędko poprawiające się oceny z języka polskiego. Wychowawcy powinni dostosować żądania względem uczniów z dysleksją, dlatego że trzeba wyraźnie podkreślić, iż dysleksja u dziecka to nie jest jego fanaberia ani złośliwa wola. Poza tym dysleksja nie oznacza, iż dziecko nie będzie w stanie skończyć należytej szkoły, lub zdobyć słusznego zawodu.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: terapia dysleksji.


rootmaster

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *