Kafelki łazienkowe – trendy tego sezonu

W jaki sposób wybrać glazurę do łazienki?
Zaaranżowanie łazienki nie należy do łatwych zadań. Forma wystroju, dobrana do niego armatura łazienkowa, glazura, płytki podłogowe, meble łazienkowe oraz dodatki muszą się łączyć w ładną kompozycję i w tym samym czasie być użyteczne. Zwłaszcza w niedużej także głębokiej łazience (takie zwykle są w naszych domach). W jaki sposób umeblować łazienkę, aby każdy fragment do siebie pasował?

Kafelki łazienkowe i armatura – jak wybrać?

Planując renowację łazienki albo urządzając ten pokój w stanie wcześniej nieurządzanym trzeba rozpocząć od ustalenia jaka armatura łazienkowa będzie nam potrzebna oraz gdzie wstawić kabinę prysznicową lub wannę, jeśli jest możliwość zmiany przyłączy. Te dwa szczegóły absorbują najwięcej przestrzeni toteż powinny być priorytetem. Potem trzeba rozważyć miejsce ulokowania toalety a także umywalce, a być może o pralce, o ile się pomieści. Po wyborze jakie wyposażenia pragniemy mieć w łazience i gdzie je ustawić wolno rozpocząć planować wystrój wnętrza zaczynając od kafelek.Płytki ceramiczne wolno znaleźć w wielu typach. Istotą jest jednak, żeby płytki łazienkowe były wodoszczelne, a płytki podłogowe nie były śliskie. W toalecie powstaje sporo pary wodnej, jaka się osadza chociażby na kafelkach, a posadzkę bez trudu można polać wodą i na tej mokrej podłodze się przewrócić, dlatego potrzebne jest wypróbowanie czy kafelki są niezrażone na wodę i czy nie będą śliskie.

Porządnie zaaranżowana łazienka

Dopiero drugorzędną sprawą jest wybór odcieni czy kształtów kafelek łazienkowych albo armatury, ale jest to istotne z designerskiego względu. Należałoby już od pierwszych faz remontu prowadzić się stylem towarów, które w największym stopniu nam się podobają, a nie tylko ich użytecznymi przeznaczeniami.

Warto także nabyć do łazienki wielkie lustro, które wolno powiesić nad umywalką nie tylko dlatego, by uchwycić w nim całą buzię czy nawet postawę, ale również z tej przyczyny, że tym przedmiotem można rozświetlić a nawet optycznie powiększyć to pomieszczenie.

W łazienkach wolno wykorzystywać każdy kolor, jednak jeżeli pomieszczenie jest nieduże prawidłowiej postawić na jasne płytki ceramiczne i meble w pastelowej kolorystyce. Wielkie łazienki można podkreślać ciemnymi odcieniami, ponieważ nie będą dominujące na dużej powierzchni.

Więcej przydatnych informacji: płytki ceramiczne.

rootmaster

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *