Jak funkcjonalnie ulokować sprzęt AGD w kuchni?

Kuchnia jest ogromnie istotnym, jak nie najważniejszym, pokojem w lokalu. Kuchnia ma dowypełnienia parę ogromnie ważnych funkcji. W pierwszej kolejności powinna być praktyczna a także użyteczna, musi bowiem spełniać zadania, do których jest określona. Jest to wprawdzie także lokalizacja, w którym rodziny spędzają wiele czasu, wobec tego powinno byćestetycznie oraz komfortowo zaaranżowane, tak by domownicy czuli się w nim dobrze.

Czym inspirować się wybierając sprzęt AGD do pomieszczenia kuchennego?

Wyposażenie kuchni posiada decydujące znaczenie na wygodę użytkowników. Jak zatem je dobrać?
* Zacznijmy od tego, że narzędzia powinnny być tak wybrane, żeby pasowały z meblami, kolorami w pomieszczeniu i barwami podłogi.
* Po drugie najlepiej jeszcze przed wyborem mebli zaplanować czy wybrać AGD wolnostojące, bądź do zabudowy. Opcje rozwiązania trzeba dobrać do swoich wzorców, warunków technicznych a także możliwości realizacji.
* Przed zamówieniem przyrządów AGD należałoby poznać się z rekomendacjami innych użytkowników, dlatego że wyższa opłata nie każdorazowo znaczy lepszą jakość sprzętów.
* Należałoby zapłacić za przyrządy posiadające dłuższą gwarancję.
* Zakupując wyposażenie kuchenne pożądane byłoby dopasować je do potrzeb swojej rodziny (np. dla rodzinyprzydatna będzie obszermiejsza lodówka).


Wygoda korzystania arozmieszczenie AGD.

Aby ułatwić sobie użytkowanie wyposażeń AGD kuchennych, należałoby pomyśleć o odpowiednim ich ustawianiem. Nie jest to proste wyzwanie. Należy wprawdzie wiedzieć, iż w pomieszczeniach kuchennych występują trzy zony:
– elementarna – z lodówką oraz szafkami – przeznaczona do trzymania produktów,
– kolejna do wyrabiania jedzenia na blacie przy zlewozmywaku,
– trzecia powiązana z obróbką termiczną (kuchnia elektryczna czy też gazowa, piekarnik, itp.).

Jakim sposobem rozstawić najistotniejsze sprzęty w kuchni?* W najwyższym stopniu trafnym złożeniem istotnych urządzeń, a więc lodówki, kuchenki elektrycznej bądź gazowej a także zlewu, nie patrząc na wielkość miejsca, jest obrys trójkąta. Warto mieć na uwadze, aby między tymi sprzętami były zatrzymane należyte odległości, co podlegać będzie odwymiarów kuchni. Dlatego też np. dystans między zlewem i kuchenką elektryczną albo gazową nie może być mniejsza niż 80 cm. W jakimkolwiek wariancie zlewozmywak nie powinien bezpośrednio sąsiadować z taflą grzewczą.
* Lodówkę najkorzystniej zlokalizować w śasiedztwie drzwi.
* Warto także zastanowić się nad miejscem dla piekarnika do zabudowy, wypróbuje się on znakomicie zakładając, że nie będziemy musieli się do niego schylać podczas każdego wstawiania bądź wyciąganiu ciasta.
* Istotne jest, żeby nie lokować w tej samej kolumnie pieca i płyty indukcyjnej, gdyż wysoka temperatura uruchomionych równocześnie sprzętów jest w stanie spowodować uszkodzenia. Rozkład urządzeń wobec siebie posiada bowiem funkcję nie tylko zagwarantowania komfortu, ale także ładu.

Jeśli chcesz poznać pełną gamę nowoczenych produktów, z którymi bez kłopotów urządzisz swoją kuchnię, zerkinj na: kuchnie gazowe wolnostojące

rootmaster

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *