E-wiza Wietnam: niezbędna przed podróżą

Podróż do Wietnamu

Wietnam jest kojarzony głównie z walką z udziałem Amerykanów, jaka zresztą sfinalizowała się dla nich kompromitującą stratą.

Obecnie jednak jest on modnym turystycznie miejscem. Pozwala na zrozumienie kultury Azji południowo-wschodniej za całkiem porządne pieniądze. Stolica Wietnamu to Hanoi. Mieszka w niej mniej więcej 7,5 mln osób.

Łatwo tutaj wyszukać nocleg w korzystnej cenie, i mnóstwo ciekawych turystycznie miejsc znajduje się w środku miasta. Planując wyjazd do metropolii Wietnamu można rozłożyć zwiedzanie na kilka dni albo opracować trasę na dwa dni w stolicy, i następnie wyruszyć w wyprawę w inne interesujące krajoznawczo miasta tego rodzaju jak Da Nang, Hoi An, Zatoka Ha Long, Ho Chi Minh, Deltę Mekongu lub Phu Quoc. Każde takie miasta są odpowiednio przedstawione w Internecie, w związku z tym zaplanowanie wycieczki nie powinno uczynić kłopotu.

Kiedy najkorzystniej pojechać na wyprawę?

Dla zwiedzających Wietnam pogoda może być dość przyjazna zwłaszcza jesienią i wiosną. Zimą, chociaż nie jest niezwykle zimno (nie licząc rejonów górskich), to występują wysokie opady. Latem z kolei trzeba nastawić się na temperatury rzędu 40 stopni Celsjusza. Wilgoć powietrza w miesiącach letnich wynosi nawet 90 procent. Ponieważ aura pogodowa jest inna na północy i na południu kraju, najkorzystniej zaplanować wycieczkę od września do grudnia, dla Północnego Wietnamu a także od grudnia do kwietnia dla południa.

Wietnam waluta

Waluta w Wietnamie to wietnamskie dongi. Wskazane jest wyekwipować się w nie przed podróżą, dlatego że płatność kartą może być utrudniona. Nawet za znane usługi tego typu jak Uber, przyjdzie nam pokryć koszta gotówką. Nie powinniśmy się zaskoczyć, kiedy zdobędziemy pieniądze o wysokich nominałach. Przykładowo 100 tysięcy dongów to jedynie 17 PLN. Noclegi zdołamy wyszukać w cenie od 50 złotych w w najwyższym stopniu turystycznych miastach. O ile nie pozwolimy się oszukać, możemy spodziewać się pełnej wrażeń podróży przy małym wydatku. Załatwienie wizy turystycznej nie stanowi problemu dla Europejczyków.

Jeżeli zatem poszukujesz niezapomnianych przygód udaj się do Wietnamu.

Zobacz więcej:
vietnam visa for us citizens.

rootmaster

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *