e-Wiza Indie: wymagania

Jakie formalności trzeba dokonać, aby podróżować do Indii?

Indie to dość egzotyczny region świata, wobec tego udając się w to miejsce, należy mieć orientację w obowiązujących przepisach prawa, gdyż inaczej zdoła nas zastać niemiłe zaskoczenie. Na pewno konieczna będzie e-wiza Indie – są jednym z niewielu krajów, które wymaga od obcokrajowców tego rodzaju dokumentu.

Dlaczego w Indiach potrzebna jest e wiza?

http://ivspro.pro-linuxpl.com/INDIA/img/Visa-India216.jpg
Powód jest banalny, gdyż bez niej nie da się wjechać na terytorium Indii. Na szczęście można ubiegać się o nią drogą elektroniczną, za sprawą czego formalności są mniej dokuczliwe i redukuje się czas oczekiwania. Trzeba wejść na witrynę agencji pośrednictwa wizowego a następnie tam wypełnić adekwatny wniosek. Jest on dość skrupulatnie zbudowany i obejmuje sporo pytań na temat kandydata ubiegającego się o e-wizę.

Przebrnięcie przez stos tych wszystkich formalności wymaga dużo wysiłku. Formularz agencyjny zapisy jest w rodzimym języku.

Różnice między wizą turystyczną a e-wizą do Indii?

http://ivspro.pro-linuxpl.com/INDIA/img/Visa-India123.jpg
Po pierwsze wiza turystyczna jest przyznawana na znacznie dłuższy czas. Indie pozwalają zagranicznym podróżnikom zostać na swoim obszarze na okres sześciu miesięcy. Przy czym o wizę turystyczną trzeba się starać przez ambasadę. Dodatkowo jest ona znacznie bardziej kosztowna aniżeli e-wiza. Trzeba na nią oczekiwać co minimum rok i nie zawsze udaje się ją zdobyć.

W przypadku wizy elektronicznej jest inaczej. Indie nie sprawiają nikomu kłopotów jeśli, iż wiadomości z paszportu pokrywają się z tymi w formularzu i że wcześniej ureguluje się należności. Trzeba również pamiętać by w czasie naszego pobytu na obszarze Indii nie straciła ważności e-wiza. Indie bardzo to nadzorują oraz za nierespektowanie tego prawa, grozi deportacja. Nie można także zapominać, że e wizę można użyć tylko dwa razy. Pierwszy raz podczas wjazdu a drugim raz przy wyjeździe z Indii. Znaczącą kwestią jest również zaznaczenie we wniosku online, które miejscowości zamierza się odwiedzić. Jest to warunek niezbędny do uzyskania indyjskiej e-wizy.

Zobacz więcej:
india visa.

rootmaster

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *