Biznes Rosja, czyli jak założyć spółkę w Rosji

Zakładanie biznesu w Rosji – rodzaje firm i spółek

Wielu biznesmenów w Polsce myśli o przerejestrowaniu swojego przedsiębiorstwa za granicę. Czy Federacja Rosyjska będzie w takim razie dobrym rozwiązaniem?

Aż 17 milionów kwadratowych przestrzeni a także 142 mlnmieszkańców, wielkie miasta i małe miasteczka, a w rezultacie duże zapotrzebowanie na rozliczne usługi i artykuły – Federacja Rosyjska nadaje się do tego aby byćimponującym lokalizacją dozaplanowania własnego biznesu.

Rosja jednakże nieco rzadko wybierana jest przez Polaków jako miejsce zainicjowania organizacji. Nie oznacza to niemniej jednak, że własny firma w Rosji tomarna idea. Również w tym kraju przedsiębiorcy zdołają rachować wysokie dochody a także szereg wspomagających udogodnień, w tym powiązanych ze zwolnieniem z niektórych opłat czy ich znacznym obniżeniem.

Jeśli chodzi o biznes w Rosji to jest onznanym zagraniem. Jakie odmiany spółek dostępne są w tym kraju a także jak jest dozwolone założyć w tym miejscu swoją organizację?


Działalność gospodarcza w Rosji – działalność prywatna i spółki

Firma w Federacji Rosyjskiej jest w stanie być prowadzona zarówno w formie jednosteki własnej, która przypomina jednoosobową działalność w Polsce, jak również w postaci spółki.

Modele spółek w Rosji:
• spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (OOO) – do 50 wspólników
• zamknięta spółka akcyjna (3AO) – do 50 wspólników
• otwarta spółka akcyjna (OAO) – wolna liczba wspólników

Działalność w Rosji można utworzyć także jako:
• prywatny biznesmen (PP)
• przedsiębiorstwo z udziałem kapitału zagranicznego.

Dobór trafnej odmiany organizacjiprzedsiębiorstwa – organizacja osobista, z udziałem kapitału zagranicznego, spółki rosja zależna jest od poszczególnych oczekiwań oraz potrzeb przedsiębiorcy w aspekcie kierowania własnego biznesu.


Skorzystaj z zawodowej pomocy prawniczej

Podobnie jak w przypadku zakładania przedsiębiorstwa w innych państwach za granicą, również podczas zakładania swojej działalności w Rosji powinno się skorzystać z pomocy zawodowców. W zagadnieniu „biznes rosja” osobiste usługi proponują przede wszystkim firmy konsultingowe, które posiadają w swojej ofercie usługę rejestracji firmy w tym Rosji.

Aby wkroczyć w rosyjski biznes, konieczne jest przebrnięcie przez złożony system przepisów oraz płatności, w związku z tym najlepiej poczynić to z zawodowcami w tego typudyscyplinie.

Więcej na: biznes rosja


rootmaster

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *